Suomen tunnetuimpiin pokeriammattilaisiin lukeutuva Ilari Sahamies alias Zigmund on hävinnyt kuukaudessa huikean summan kahisevaa.
27-vuotiaan pokeriammattilaisen tappiot löytyvät Highstakesdb-com -sivustolta, ja sivusto kertoo karua kieltään Sahamiehen viime aikojen pokerimenestyksestä.
Sivujen mukaan Sahamiehen saldoista on kadonnut syyskuun 18. päivän jälkeen kaksi miljoonaa dollaria eli noin 1,5 miljoonaa euroa.
Lokakuun alusta lähtien tappioputki on ollut erityisen miinusmerkkinen, sillä Sahamies on hävinnyt reilussa parissa viikossa puolitoista miljoonaa taalaa.
Miljoonia nettipokerilla tienannut Sahamies on löytänyt musertavasta tappioputkesta jo huumoriakin.
– Olen nyt erittäin lähellä lopettaa pokerinpeluun. Olen kuin Suomen futismaajoukkue, piesty. Minusta tuntuu, että joudun hakemaan töitä Pick a Deli -kaupasta, Sahamies vitsailee Coinflip.com -sivustolla.
(MTV3)