Musiikkialan supertähti Justin Bieber ja NHL-legenda Jeremy Roenick järjestivät Los Angelesissa järjestetyssä hyväntekeväisyysottelussa leikkimielisen näytöksen.
NHL-seura Los Angeles Kingsin järjestämässä hyväntekeväisyysottelussa kerättiin varoja Los Angelesin maastopaloissa tuhoutuneiden asunalueiden uudelleenrakennukseen.
Neljän joukkueen tapahtumassa nähtiin maailmantähtiä niin musiikki-, viihde- kuin NHL-maailmasta. Bieberin lisäksi kaukalossa nähtiin muun muassa The Office -sarjasta tuttu näyttelijä Steve Carell.
Lue myös: NHL:ssä säväyttänyt suomalaissensaatio loukkaantui ikävästi
Intohimoisena jääkiekkofaninakin tunnettu Bieber järjesti katsojille näyttävän tempauksen, kun hän pudotti hanskansa jäähän ja aloitti leikkimielisen tappelun NHL-legenda Jeremy Roenickin kanssa.
Yli 1 300 NHL-ottelun Roenick nauroi tapahtuneelle hyväntekeväisyystapahtuman jälkeen.
– Voin sanoa, että sain köniin Justin Bieberiltä. Aika hieno päivä, Roenick luonnehti The Athleticin mukaan.
Myös Bieberin joukkuetta hyväntekeväisyystapahtumassa valmentanut Snoop Dogg innostui näkemästään ja pisti ”tappelun” jälkeen tanssiksi penkin takana
– Emme voittaneet ottelua, mutta voitimme tappelun, Snoop Dogg letkautti.