Marilyn Monroe -lookissa ihastuttanut Sonja Kailassaari puhui rakkaudesta suorassa lähetyksessä: "Välillä se on niin suuri"

Sonja Kailassaari ja Matti Puro_4 live_TTK2022 (1)
Julkaistu 16.10.2022 19:57

Emmi Ikonen

emmi.ikonen@mtv.fi

Tanssii Tähtien Kanssa -lähetyksessä pohdittiin rakkauden merkitystä. 

Toimittaja Sonja Kailassaari ja Matti Puro hurmasivat Marilyn Monroen I Wanna Be Loved By You -foxtrotillaan rakkausteemaisessa Tanssii Tähtien Kanssa -jaksossa. Kaksikko tanssi illan ensimmäisenä parina.

Romanttinen tanssi sai Kailassaaren kuvailemaan rakkauden tuntemuksia Ernest Lawsonin haastattelussa.

– Ehkä se voima, mikä siitä syntyy. Välillä se on niin suuri, ettei sitä pysty hallitsemaan, Kailassaari pohti

Lue myös: Helena Ahti-Hallberg säkenöivänä TTK-lähetyksessä – somessa yksimielinen tuomio: "Kuningatar"

Esitys oli tuomarien mielestä oli ennen kaikkea glamouria täynnä.

– Tässä kyllä päästiin Marilyn tasolle. Upea look ja hieno esitys. Todella hienovaraista voimankäyttöä, Jukka Haapalainen kehui.

– Oli kyllä todella helpon ja vaivattoman näköistä. Koska olet niin taitava toivoisin, että teknistä vaatimustasoa nostettaisiin korkeammalle tasolle, Helena Ahti-Hallberg ylisti.

– Me too, I wanna be loved by you, Jorma Uotinen runoili. 

Tanssi keräsikin yhteensä kiitettävät 26 pistettä.

Katso kaksikon aikaisemmat tanssit tästä!

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Tanssii Tähtien Kanssa sunnuntaisin klo 19.30 MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla. Tanssikupla MTV Katsomossa maanantaisin ja perjantaisin. Ohjelmat ovat katsottavissa myös C Moressa.

Tuoreimmat aiheesta

Tanssii Tähtien Kanssa