Sir Paul McCartney lähetti entiselle vaimolleen Heather Millsille kukkapuketin. Syy eleeseen oli Millsin ensiesiintyminen televisiosarjassa Tanssii tähtien kanssa. McCartneyn fanit ovat olleet Millsin ohjelmaan osallistumisesta raivoissaan ja kehottaneet pistämään show´n boikottiin.
Julkisuudessa on revitelty parin riitaisalla erolla sen jälkeen, kun neljän vuoden avioliitto päättyi viime vuonna. Mills puhui asiasta eilen Larry King -show´n vieraana.
- Kukkien lähettäminen oli mukava ele. Kukkien mukana sain kortin, jossa toivotettiin onnea äidille Paulilta ja Beatricelta. Olemme edelleen ystäviä, vain lakimiehemme ovat ilkeitä toisilleen, erityisesti Paulin puolelta. Hänen asianajajansa Fiona Shackleton tahtoo revitellä erolla, jotta saa taskunsa täyteen rahaa, Mills pohdiskeli.
Mills vakuutteli myös, että rakastaa yhä exäänsä.
- Tottakai rakastan häntä, onhan hän lapseni isä. Mielestäni on mahdollista rakastaa jotakuta ja siltikin olla väärän ihmisen kanssa. Silloin on siirryttävä eteenpäin, ja se on kuin kuolema. Meillä on kaunis, yhteinen lapsi ja olimme yhdessä seitsemän vuotta. Yritimme, yritimme ja yritimme. Joskus on kuitenkin vain todettava, että homma ei toimi.
(MTV3)