Lauantaina Putouksessa nähdään kauden ensimmäinen TET-harjoittelija, artisti Hugo.
Putouksesta nähdään lauantaina 22. helmikuuta kauden kolmas jakso. Sketsihahmokilpailu käynnistyy, kun Nicklas Pohjolan, Miila Virtasen, Ville Mikkosen, Inkeri Hyvösen, Annika Hartikan ja Joonas Kääriäisen jatkoon menevät sketsihahmot ovat nyt selvillä.
Tulevassa jaksossa nähdään myös ensimmäistä kertaa ohjelman historiassa Putouksen TET-harjoittelijoita. Kauden aikana Putouksen TET-harjoitteluun saapuu yhteensä viisi julkisuudesta tuttua ja koko kansan rakastamaa nimeä, jotka nousevat estradille Putous-näyttelijöiden rinnalle.
Ensimmäisenä tettiläisenä lauantaina esitettävässä jaksossa nähdään Emma-gaalassa Vuoden tulokas -ehdokaslistalla oleva Hugo.
Kauden aikana muina tettiläisinä nähdään muun muassa Gogi Mavromichalis, Jenni Poikelus ja Esko Kovero.