Renny ja Johanna Harlinin tyttären ristiäisiä vietettiin lauantaina. Nimeksi pienokainen sai Coco Liisa Maria Harlin.
The Harlins -sarjaa tähdittävien Renny ja Johanna Harlinin perheonni täydentyi 19. heinäkuuta, kun parin ensimmäinen yhteinen lapsi syntyi. Pariskunta saapui tällä viikolla Suomeen ja vieraili yhdessä suloisen vastasyntyneen kanssa Uutisaamussa.
Parin "Pumpkiniksi" kutsuttu pienokainen tapasi Suomessa sukulaisiaan, mutta vierailuun oli myös erityinen syy. Pienen tytön ristiäisiä juhlittiin nimittäin lauantaina Tammiossa. Harlinit antoivat aikaisemmin MTV Uutisten haastattelussa vinkkejä nimestä.
– Todella suloinen, kansainvälinen nimi, tulee toimimaan kaikilla kielillä, joka oli meille tärkeää, he vihjasivat.
Lue myös: Renny Harlin jakoi suloisia otoksia tyttärestään – Johanna-vaimo hehkuttaa: "Minun aarteet!"
Ihastuttavan tytön nimeksi tuli Coco Liisa Maria.
Johanna kertoo parin alkaneen miettiä tulevan pienokaisen nimeä jo suhteensa alkuvaiheissa.
– Kävelimme Lontoossa kadulla ja pohdimme lasten nimiä. Yhtäkkiä Renny keksi nimen, joka oli meidän molempien mielestä täydellinen, hän muistelee.
– Moni on yrittänyt arvailla ennakkoon, mutta kukaan ei ole osunut oikeaan.
Parin elämää on seurattu The Harlins -sarjassa MTV Katsomossa. Sarjan toinen tuotantokausi alkaa elokuun lopussa. Myös pienokaisen syntymä ja ristiäiset nähdään tulevalla kaudella.
2:24Renny ja Johanna Harlinin tyttö syntyi aikaisemmin heinäkuussa – kuuntele tuoreiden vanhempien koskettava äänitervehdys.