Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Shirly Karvinen ja Vertti Harjuniemi haaveilevat yhteisestä kodista: "Luulen, että syksyllä voisi olla aika"

3:22Shirly Karvinen kertoo missivuodestaan
Julkaistu 07.01.2018 16:45
Toimittajan kuva

Aino Haili

aino.haili@mtv.fi

Shirly Karvinen ja Vertti Harjuniemi haaveilevat avarasta omakotitalosta, johon mahtuu kummallekin oma pakopaikka. 

Vuoden 2016 Miss Suomi Shirly Karvinen ja hänen poikaystävänsä Vertti Harjuniemi ovat pitäneet yhtä jo syksystä 2016 alkaen. Etäsuhteessa elävä pariskunta kertoi MTV:lle Rymy-Eetu-ravintolan syntymäpäiväjuhlilla, että yhteen muutto on luultavasti edessä tämän vuoden aikana. Karvisen mukaan pariskunta suunnittelee tällä hetkellä, kuinka Harjuniemen työkuviot saadaan sovitettua Tampereelta Helsinkiin.

– Sitten kun se varmistuu, ruvetaan oikeasti aktiivisemmin katsomaan rahoituspuolta. Mutta kyllä veikkaisin, että joskus syksyllä se voisi olla.

Karvisen mielestä hätiköityjä liikkeitä yhteisen kodin suhteen on turha tehdä, sillä heillä ei ole mikään kiire minnekään. He haluavat edetä harkitusti ja varovaisesti.

– Kyllä mekin ruokaa tarvitaan jostain, ei mekään pyhällä hengellä eletä!

Harjuniemi työskentelee Tampereella personal trainerina ja hän pyrkii nyt siirtämään asiakassuhteitaan pääkaupunkiseudulle. Karvinen taas työskentelee radiojuontajana Radio Rockilla. Pariskunta haaveilee yhteisestä omakotitalosta esimerkiksi Vantaalla. 

Karvinen toivoo, että yhteisessä kodissa olisi rauhaa ja avaruutta. Naapurien ei tarvitsisi olla aivan muutaman metrin päässä. Lisäksi hänen toiveissaan siintää tilava vaatehuone.

– Haluan oman huoneen, minne saan meikkipöydän, kengät, vaatteet, kaikki. Se olisi sellainen minun oma tilani. Vertti voi saada sitten vaikka punttihuoneen!

Lisää aiheesta:

Sointu Borg kertoo yhteiselostaan Tomi-rakkaansa kanssa – näin pari viettää aikaa kiireisen arjen keskelläTämän Putous-näyttelijän maajussi-Johannes listaa ihannenaisekseen: "Hän vaikuttaa mukavalta ihmiseltä"Me Naiset: Minna Haapkylä kertoo arjestaan näyttelijä Joanna Haarttin kanssa – hääsuunnitelmia ja kaksi eri osoitettaMarkus Pöyhönen esitteli 11 vuotta nuoremman Ilona-rakkaansa: ”Asumme yhdessä”Shirly Karvinen vartaloa nuolevassa haalarissa – alatissi vilahtiMiss Suomi Shirly Karvinen ei kiirehdi rakkaansa kanssa avoliittoon: "Ei kannata hosua"
Seurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Seurapiirit
  • 19:30
    Rosanna Kulju

    Näin Rosanna Kuljun esikoisen sukupuoli paljastui

  • 15:55
    Constantinos ”Gogi” Mavromichalis

    Gogi Mavromichalis sai toisen lapsen – julkaisi suloisia kuvia: "Pieni poikamme syntyi"

  • 14:30
    Tara Lehtonen

    Uusi Miss Suomi avautuu ilkeistä kommenteista – lataa suorat sanat: "Murentavat itsevarmuutta"

  • 08:45
    Bea Toivonen

    Bea Toivosen puoliso Jesse Smith kosi merkityksellisessä paikassa: "Tietenkin vastasin kyllä"

  • Eilen12:54
    Rosanna Kulju

    Rosanna Kulju yllätti suorassa lähetyksessä paljastuksellaan: "Minulla menee ihan kylmät väreet!"