Tuksu pääsi sopimukseen pahoinpitelyjutussa

Johanna Tukiainen (kuva: Lehtikuva)
Johanna Tukiainen (kuva: Lehtikuva)Lehtikuva
Julkaistu 25.01.2010 09:47(Päivitetty 25.01.2010 12:54)

Johanna Tukiaisen ja ex-miesystävän välisen riidan pääkäsittely peruttiin Helsingin käräjäoikeudessa.

Johanna Tukiainen sanoo päässeensä sopuun riitatapauksessa, jota olisi käsitelty Helsingin käräjäoikeudessa helmikuussa. Tapahtumat sijoittuvat kesän 2009 ongelmiin, jossa Tukiaisen väitettiin uhkailleen veitsellä ex-miestään. Poliisit tulivat rauhoittelemaan tilannetta.Tukiainen on kiistänyt uhkailemisen ja kertonut olleensa rauhallinen poliisien saavuttua paikalle, mutta vastustelleensa, kun hänet vietiin kotoa.

– En missään vaiheessa puukottanut ketään. Meillä oli raju tappelu, mutta asiat ovat nyt sovittu ex-mieheni kanssa, Johanna Tukiainen kertoo Viihdeuutisille.

Tukiainen kertoo käräjäoikeuden käsittelyn peruuntumisen johtuvan sovusta ex-miehen kanssa.

– Olemme ex-mieheni kanssa sopineet asiat. Silloin poliisien päätöksellä tehtiin pahoinpitelyilmoitus, mutta ex-mieheni ei sitä tehnyt.

(MTV3–JARI KUPIAINEN)

Tuoreimmat aiheesta

Johanna Tukiainen