Putouksen sketsihahmokilpailun voittaja kruunataan.
Putous-kausi on edennyt finaalijaksoon. Sketsihahmokilpailun voittaja selviää suorassa lähetyksessä MTV3:lla kello 19:30. Voittaja on joko Inkeri Hyvösen hahmo Iiris Piilari tai Niklas Pohjolan hahmo Ujo-Anselmi Nahkanen.
Finaalijaksossa Ujo-Anselmi Nahkanen pääsee treffeille mielitiettynsä Hellä-Unelma Vattusen kanssa. Parilla vaikuttaa olevan kuitenkin hieman ryppyjä rakkaudessa, eivätkä treffit mene aivan suunnitellusti.
Lue myös: Sketsihahmo päätyi treffeille! Mielessä jyskytti yksi toive: "Olisi kiva päästä tutkimaan sitä lähempää"
Hellä-Unelma pyytää, että he voisivat välillä jutella myös tunteistaan.
– Mistä sinä tykkäät minussa? Hellä-Unelma kysyy Ujo-Anselmilta.
Ujo-Anselmi kertoo pitävänsä Hellä-Unelman piirakasta.
– Siis etkö sinä ole muuta miettinyt kun sitä minun piirakkaa? Hellä-Unelma kysyy loukkaantuneena.
– No lähestulkoon piirakkaa koko viikon. Minulla on ollut ihan vesi kielellä kun silloin sunnuntaina lähetit niitä kuvia siitä piirakasta, Ujo-Anselmi sanoo.
Hellä-Unelma on tyytymätön Ujo-Anselmin vastaukseen ja uhkaa poistua paikalta. Ujo-Anselmi heittäytyy esittämään ihastukselleen herkän rakkauslaulun.