Poliisi etsii ainakin kahta henkilöä Lapinjärvellä myöhään maanantaina tapahtuneet autovarkauden ja huoltoasemamurron vuoksi. Varkaat olivat liikkeellä moottoripyörällä.
Itä-Uudenmaan poliisi tiedottaa, että tekijöitä on ainakin kaksi. Tekijät varastivat ensin iltakymmenen jälkeen omakotitalon pihasta Toyota Hilux –merkkisen pick-up-auton ja murtautuivat myöhemmin Pukaron Paroni –huoltoasemalle.
Itä-Uudenmaan poliisi
Varkaat pääsivät huoltoasemalle sisään peruuttamalla varastamallaan autolla ulko-ovet rikki. Varkaat saivat saaliikseen rahanvaihtoautomaatin.
Poliisin mukaan tapahtumiin liittyy mahdollisesti ainakin yksi muu varkaus tai sen yritys lähialueelta, kun paikalliseen teollisuusyritykseen oli murtauduttu.
Itä-Uudenmaan poliisi
Poliisi tutkii tapahtumia moottorikulkuneuvon käyttövarkautena ja varkautena. Poliisi julkaisi tekijöistä valvontakamerakuvia ja pyytää vihjeitä tekijöistä numeroon 0295438787.