Egotrippi 20 vuotta – katso kuvat vuosien varrelta!

Mikki Kauste, Egotrippi.Lehtikuva
Julkaistu 27.08.2013 08:52

Juhlakiertueelle syksyllä suuntaava Egotrippi on ollut kuvioissa pitkään. Katso, miten bändi on muuttunut vuosien varrella!

Täydet kaksikymmentä vuotta keikkaillut Egotrippi juhlistaa huikeaa uraansa syksyllä starttaavalla kiertueella. Lokakuussa käynnistyvä kiertue kestää aina joulukuun puoliväliin saakka, ja sen aikana bändi tullaan näkemään maamme suurimmilla rock-klubeilla ja lisäksi harvinaislaatuisilla konserttisali-keikoilla.

Suomalaisyleisön sydämissä kauniilla ja tarttuvilla melodioillaan sekä oivaltavilla ja koskettavilla teksteillään paikkansa vakiinnuttanut Egotrippi on muuttunut uransa varrella melkoisesti.

Bändin täyttäessä 20 vuotta, sen solisti Mikki Kauste täyttää tänä vuonna 43 vuotta. Miten mies on muuttunut vuosien varrella? Entä Knipi? Katso kuvat bändin vaiheista!

Egotripin 20v. juhlakiertue starttaa Joensuun Kerubista torstaina 11. lokakuuta. Juhlakiertueen liput ovat myynnissä nyt: lisätiedot Livenationin sivuilla.

Juttuun upotettavan kuvagallerian hallinta-artikkelin id

(MTV3)