Kuvat: Toimiiko pyjaman malli juhla-asuna? Veitola hurmaa rohkealla tv-tyylillään

Maria Veitola
Maria Veitola rohkaisee ihmisiä pukeutumaan omien mieltymystensä mukaan.MTV
Julkaistu 13.04.2016 10:29

MTV VIIHDE

Enbuske, Veitola & Salminen -talk show'ssa ohjelman naispuolinen juontaja on joka viikko säväyttänyt näyttävillä asuillaan.

Maria Veitola pohti jo vuosia sitten tv-uransa alussa, että mikä on hänen oma tyylinsä. Stailisti Minttu Vesalan kanssa hän havahtui siihen, että ruudussa näkyy yllättävän vähän hameita ja korkokenkiä.

Siitä lähti ajatus omaan, näyttävään tyyliin, joka ei paljasta liikaa, mutta on varmasti mieleenpainuva.

Maria Veitola haalariMustavalkoista haalaria hehkutettiin myös sosiaalisessa mediassa lähetyksen aikana.MTV

LähiskenkäVeitolalle huimatkaan korot eivät ole ongelma.MTV

VeitolaRED1Tänä keväänä paljaat olkapäät saavat näkyä.MTV

Kevään puhutuimmassa keskusteluohjelmassa Veitolan puvustuksessa merkittävä rooli on ollut myös Laura-Melanie Hechtillä. Ennen jokaista lähetystä naiset yhdesssä valitsevat juuri siihen iltaan parhaan mahdollisen asun.

– Myös vieraiden vaatevalinnat vaikuttavat. Kun Minka Kuustonen oli vieraana, oli hänellä tismalleen samanvihreä mekko, kuin mitä olimme Marialle ajatelleet. Onneksi meillä oli useampi vaihtoehto. Emme joutuneet pukemaan naisia toistensa näköisolennoiksi, Hecht kertoo MTV.fille.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

VeitolaSarasvuoKelaJari Sarasvuo esittelee Duudsonit-tohveleitaan ja tiikerisukkiaan. Anssi Kela ihmettelee vieressä.MTV

Veitola Kenkä ParikkaMyös Veitola tykkää leikitellä. Tässä jalassa pandasandaalitMTV

Veitola itse rohkaisee ihmisiä pukeutumaan niin kuin haluavat. Toki työpukeutumisessa pitää huomioida useampiakin seikkoja, mutta vapaa-ajalla saa Veitolan mielestä revitellä.

– En ymmärrä miten joku sanoo, ettei uskalla pukeutua omien toiveidensa mukaan. Sen kun pukee päälle vaan! Jos jonkun mielestä vaikka pörröneule näyttää sinun päälläsi hassulta, niin antaa ajatella, Veitola innostaa persoonallisesta tyylistä haaveilevia.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

VeitolaKiinaVeitola ja stylisti Hecht suosivat myös suomalaista suunnittelua. Tämäkin veistoksellinen asu on aasialaisista vaikutteistaan huolimatta suomalaisen taidonnäyte.MTV

PyjamaVeitola osoitti, että jopa pyjamamallinen asu voi olla juhlavan näyttävä.MTV

Veitola kulta-asuSama kuosi päästä varpaisiin tuo pituutta.

Enbuske, Veitola & Salminen -talk show'n ensimmäisen tuotantokauden viimeinen lähetys torstaina 14.4. kello 21:00 MTV3-kanavalla.

Tuoreimmat aiheesta

Enbuske, Veitola & Salminen