Juontajat Marja Hintikka ja Ile Uusivuori ovat olleet yhdessä jo 19 vuotta.
Juontajapariskunta Marja Hintikka ja Ile Uusivuori aloitti äskettäin 20. vuotensa yhdessä. Hintikka päivitti aiheesta Instagramiin 12. helmikuuta.
Uutta alkavaa yhdessäolovuotta he suuntasivat juhlistamaan blineille Helsingin Lasipalatsiin.
– Olivathan ensimmäiset treffitkin Bio Rexissä, Saippuaprinssi-elokuvan lehdistönäytöksessä, Hintikka muisteli.
Kuvia voit selata nuolesta.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.
Noista treffeistä pariskunnan yhteinen taival alkoi.
– Ensin tuli lukuisat, vaativat työprojektit yhdessä ”salaisena” (kaikki tiesivät!) työpaikkaromanssina. Ja sitten jossain vaiheessa jengiin tupsahti kolme tyyppiä lisää. Siitä alkoikin sitten vähän massiivisempi yhteisproduktio, Hintikka pohti ja viittasi parin kolmeen lapseen.
– Kyllä minä sanoisin, että hyvin on vedetty – suhteessa toisiimme, suhteessa lapsiin ja suhteessa maailmaan. Aina ei ole helppoa, ja elämän isot kierrepallot pyörivät tälläkin hetkellä. Mutta, jos noin yhdeksänä iltana kymmenestä menee nukkumaan aivan fiiliksissä elämästä, niin onhan se aika hyvin. Kiitos kaikesta rakas Ile – me teimme sen, Hintikka jatkoi.
Hintikka on tunnettu muun muassa Sukuni salat -ohjelman juontajana ja Uusivuori puolestaan Masked Singer Suomi -ohjelman juontajana.