Tässä ovat Sami Hyypiän suloiset pojat - katso kuvat!

Kuva: Getty Images
Kuva: Getty Images
Julkaistu 24.05.2009 21:44(Päivitetty 24.05.2009 22:15)

Liverpoolin riveissä viimeisen pelinsä sunnuntaina pelannut Sami Hyypiä oli tuonut jäähyväispeliinsä koko perheensä.

35-vuotias Hyypiä on suojellut perhettään julkisuudelta, mutta nyt isän juhlahumuun olivat päässeet mukaan myös suloiset pojat.

Kuva: Getty ImagesKuva: Getty Images

Kaksivuotias Casper Eric -poika istui ylpeänä isänsä sylissä ja vilkutteli innokkaasti Liverpoolin mylvivälle yleisölle. Nelivuotias Rico Nestor -poika seurasi karkelointia isänsä vieressä.

Voikkaalaislähtöinen Sami Hyypiä meni naimisiin mallinakin tunnetun Susanna Rissasen kanssa Casper-pojan ristiäisissä kesäkuussa 2007.

Kuva: Getty ImagesKuva: Getty Images

Hyypiä ei ole yksityiselämästään julkisesti paljon puhua putkahtanut. Susannan kanssa rakkaus roihahti kuitenkin jo 2000-luvun alkupuolella. Pariskunnan rakkaus täydentyi Rico-pojalla, joka syntyi vuonna 2005.

Liverpoolissa kymmenen vuotta pelannut Hyypiä siirtyy ensi kaudeksi pelaamaan Bayer Leverkusenin riveihin.

Kaikki Hyypiän viimeisestä Liverpool-ottelusta MTV3:n Futis-sivuilla.

(MTV3)