Huh, suomalainen silikonimissi tatuoi baarin logon ihoonsa – katso

Johanna Rönnberg
Johanna Rönnberg
Julkaistu 19.07.2011 13:29

Miss Plastic -kilpailusta tuttu Johanna Rönnberg shokeeraa tatuoinnillaan.

Parhaillaan Kyproksen Ayia Napassa kesäänsä viettävä Johanna herättää hilpeyttä ja ihmetystä uudella tatuoinnillaan.

– Halusin jotain uutta ja hauskaa, joten kysyin pomolta, maksaisiko hän minulle tatuoinnin, jos ottaisin baarin logon ihooni ja pomohan suostui, Johanna kertoo.

Niinpä Kyproksen baarissa blokkarina työskentelevä Johanna marssi läheiseen tatuointiliikkeeseen ja hakkautti työpaikkansa logon jalkapöytäänsä. Jalkapöytään siksi, että se ei häiritsisi mahdollisia mallikuvauksia. Johanna ei omien sanojensa mukaan kadu tatuointia, vaikka se onkin herättänyt myös kyseenalaista huomiota.

– Halusin tatuoinnin muistoksi ajastani täällä. Kyllähän jotkut ovat pitäneet minua hulluna, mutta ystäväni tietävät, että voin keksiä välillä aikamoisia ideoita, Johanna nauraa.

Johanna Rönnberg tatuoi baarin logon ihoonsa.Johanna Rönnberg tatuoi baarin logon ihoonsa.

Johanna ei kuitenkaan ole ensimmäinen, joka on hakkauttanut kyseisen baarin logon ihoonsa. Eräällä bileristeilyjen myyjällä on Johannan mukaan baarin logot tatuoituna molempiin pohkeisiin. Samaan aikaan, kun Johanna hankki uuden tatuoinnin, on hänellä myös vanhojen tatuointien poisto käynnissä.

– Keväällä aloitin laseroperaatiot rintakehän ja olkapään tatuointieni poistamiseksi. Rintakehässä minulla on haalistunut pantteri ja olkapäähän suostuin kaverien yllyttämänä ottamaan tatuoinnin niin, että en etukäteen tiennyt mikä siihen tulee. Niinpä olkapäässäni on haalistunut Suomen vaakuna. Onneksi se ei enää oikein näy, kun olen ruskettunut, Johanna toteaa.

Johanna Rönnberg tuli tunnetuksi vuoden 2010 Miss Plastic Finland -kilpailun voittajana. Rönnberg luopui kuitenkin vapaaehtoisesti tittelistään helmikuussa 2011 henkilökohtaisiin syihin vedoten.

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Johanna Rönnberg