Miss Plastic-voittaja Johanna Rönnbergin rohkeat topless-kuvat ovat joutuneet vääriin käsiin.
Nainen sai perjantaina tietää, että hänen yksityiseen käyttöön tarkoitetut rohkeat kuvat ovat levinneet sähköpostitse. Johanna kertoi käyneensä lauantaina poliisilaitoksella tekemässä asiasta rikosilmoituksen.
– En tiedä kenellä kuvat ovat, mutta minulla on omat epäilykseni. Jos kuvat tulevat julki, on se täysin laitonta. Minulla on viisi lasta, joten en senkään takia halua kuvia julki, Johanna kertoo MTV3.fin Viihdeuutisille.
Ainakaan vielä kuvia ei ole julkaistu Internetissä. Johanna epäileekin, että kuvia tultaisiin myöhemmin käyttämään kiristämisessä.
– Viime yönä menivät yöunet, kun stressasin asiaa. Nyt on parempi olo, kun sain rikosilmoituksen tehtyä, Johanna toteaa.
Lue myös Miss Plasticin kruunusta puhkesi paha riita Anne-Mari Bergin ja kisaorganisaation välillä täältä
(MTV3)