Kalle Rovanperän menestyksestä ilmoille huima väite – asiantuntija jyrkässä vastarinnassa: "Ei tietenkään!"

3:43imgPikataival-väittely: Asiantuntija Jari Ketomaa yllättää Kalle Rovanperä -arviollaan – "Ei tietenkään!"Toyota/MTV
Julkaistu 01.04.2024 06:53
Toimittajan kuva
Ossi Karvonen

ossi.karvonen@mtv.fi

@ossikarvonen

MM-rallin kaudesta vain osan ajavan Kalle Rovanperän menestyksestä väännettiin kättä MTV Urheilun lähetyksessä sunnuntaina. 

MAINOS

MM-ralli yksinoikeudella
MTV Katsomossa!

Kenian MM-ralli 19.–23.3.
Ke: Testi-ek klo 9.00 alkaen
To: EK:t 1-2 klo 11.45 alkaen
Pe: EK:t 3-10 klo 6.15 alkaen
La: EK:t 11-16 klo 7.20 alkaen
Su: EK:t 17-21 klo 5.30 alkaen 

Kaikki suorat ajolähetykset MTV Maxilla ja MTV Katsomossa kaudella 2025.

Studioemäntä Satu Tuomisto esitti suorassa lähetyksessä kovan väitteen Rovanperästä, joka oli voitokas Keniassa.

LUE MYÖS: Kommentti: Asiantuntijan varoitus kävi toteen – Kalle Rovanperä teki ääriharvinaisen tempun

Asiantuntija Teemu Suninen ja selostaja Juho Kokko olivat samoilla linjoilla, mutta asiantuntija Jari Ketomaa heittäytyi vastahankaan. 

– No mitä? Ei tietenkään voita! Ketomaa linjasi. 

– Ei ole muilla palaa, Kokko vastasi. 

Mistä Rovanperä-seikasta herrat väänsivät? Se selviää pääkuvan videolta. Väittelyä käytiin myös MM-sarjan tulevasta kulukatosta, paljon puhuttaneesta "Jokkis"-säännöstä sekä Adrien Fourmaux’n tulevasta menestyksestä. 

Tuoreimmat aiheesta

MM-ralli