Makuja-sivujen kansikuva
Makuja

Uusi Pepsi Max -maku myyntiin Suomessa!

shutterstock_288476867
Shutterstock
Julkaistu 09.03.2017 09:29

MTV LIFESTYLE

Sokeriton cola-juoma Pepsi Max laajentaa makuportfoliotaan uudella maulla.

Pepsi tuo Suomen markkinoille inkiväärin makuisen Pepsi Max Ginger -juoman. Juoma tulee myyntiin keväällä 2017.

Pepsin mukaan uudella maulla vastataan kuluttajien toiveisiin uniikeista mutta samalla sokerittomista makuelämyksistä. Juoma tulee myyntiin puolen litran pulloissa, pronssisessa pakkauksessa.

Maaliskuussa uutta Pepsi Maxia voi Pepsin tiedotteen mukaan jo löytää muutamista valikoiduista Hartwallin juoma-automaateista ja laajemmin juoma on saatavilla maaliskuun lopusta alkaen kaupoissa ja ravintoloissa ympäri maan.

Myös Coca-Colalla on oma inkivääri-colansa, jota ei tosin vielä ole saatavilla Suomen markkinoilla. Erilaisia kolajuomia on ollut markkinoilla myös muun muassa kirsikan ja vaniljan makuisina.

***

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Tuoreimmat aiheesta

Makuja